warning: Creating default object from empty value in /home/khadis/domains/kuranvehadis.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Yalnız Kuran

Yalniz Kurancilara bir çift söz

Yalnız Kur'an yeter diyenlerin bazı sitelerini inceledim.Gördüm ki bu düşünceyi savunan şahıslar arasında bile fikir birliği yok.Bunların birçoğu işine gelen ayetleri alıp diğer ayeleri görmemezlikten gelebiliyor işte böyle bir mantık.Mesela Peygambere itaati emreden ayetlere bile havadan manalar yükleyip işin içinden sıyrılıveriyor ya da bu ayetleri görmemezlikten geliyorlar.Şüphesiz bu düşüncede olanların Allah'ü Teala'nın(C.C) Yüce Kur'an'da "Bu Kitab'ı herşeyin bir açıklayıcısı olarak gönderdik." veya "Bu Kitapta hiçbirşeyi eksik bırakmadık"

Yalnız Kur'an Yeter Diyenlere...

Sünnet de Kur’an gibi Şer’î delildir ve Yüce Allah Subhenehû ve Teala’dan gelen bir vahiydir. Sünneti terk edip yalnızca Kur’an’la yetinmek açık küfürdür. Böyle bir görüş İslâm’dan çıkarıcı bir görüştür. Sünnetin Allahu Teâla’dan gelen bir vahiy olduğu Kur’an’ın açık nassı ile sabittir. Allahu Teâla ayette şöyle buyurmaktadır:

قُلْ إِنَّمَا أُنذِرُكُمْ بِالْوَحْيِ “De ki ben ancak vahy ile uyarıyorum.”[1]

"Yalnız Kur'an" diyenler Müslüman değildir

İmam-ı Beyheki Delail kitabında şöyle rivayet eder:

"Eshab-ı kiramdan İmran bin Husayn (Radıyallahü anh), şefaatle ilgili bazı hadisler nakleder. Oradakilerden biri der ki:

- Siz hadisler bildiriyorsunuz, fakat biz bunlarla ilgili Kur’anda bir şey bulamıyoruz.

İmran bin Husayn hazretleri buyurur ki:

- Sen Kur’anı okudun mu?

- Evet.

- Kur’anda sabah namazının farzının iki, akşamınkinin üç, öğle, ikindi ve yatsının farzının ise dört rekat olduğuna rastladın mı?

- Hayır.

data-ad-client="ca-pub-8844673487498982"
data-ad-slot="6052113740">

Son yorumlar