• warning: Creating default object from empty value in /home/khadis/domains/kuranvehadis.com/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Expression #1 of ORDER BY clause is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'kund_hadis.s.timestamp' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by query: SELECT u.uid, u.name, MAX(s.timestamp) AS timestamp FROM termal_users u INNER JOIN termal_sessions s ON u.uid = s.uid WHERE s.timestamp >= 1597482354 AND s.uid > 0 GROUP BY u.uid, u.name ORDER BY s.timestamp DESC LIMIT 0, 10 in /home/khadis/domains/kuranvehadis.com/public_html/modules/user/user.module on line 819.

tuvalette temizlik

56. İdrarın Yıkanması

56. İdrarın Yıkanması

Hz. Peygamber kabir sahibi hakkında "İdrarından sakınmazdı" buyurmuş, insanların idrarından başkasını zikretme mistir.

217- Enes İbn Mâlik şöyle demiştir: "Hz. Peygamber tuvalet ihtiyacını görmek için uzaklaştığında ben ona su getirirdim, o da su ile te­mizliğini yapardı."

Açıklama

15. Tuvalet Temizliğini, İstincayı Su İle Yapmak

15. Tuvalet Temizliğini, İstincayı Su İle Yapmak

150- Enes İbn Mâlik şöyle demiştir:

"Hz. Peygamber tuvalet ihtiyacını görmek üzere çıkınca ben ve benimle bir­likte bir çocuk -tuvalet temizliği için- yanımızda bir su kırbası götürürdük.[16]

Açıklama

Buhârî bu başlığı koyarak, su ile tuvalet temizliği [17] yapmayı mekruh gören­leri ve Hz. Peygamber'in satoiiâhu böyle bir şey yapmadığını söyleyen­leri reddetmek istemiştir.

data-ad-client="ca-pub-8844673487498982"
data-ad-slot="6052113740">

Son yorumlar