warning: Creating default object from empty value in /home/khadis/domains/kuranvehadis.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

batıl

(156) Şiirde Övülen Kimse

(156) Şiirde Övülen Kimse

342 — Esved ibni Sürey'den rivayet edildiğine göre, şöyle demiştir: — Peygamber (Sallalîahü Aleyhi ve Sellem) 'e gittim de dedim ki, Al­lah'ı hamd ve senalarla çok övdüm, seni de övdüm. Hazreti Peygamber:

Konu: Allah'ın Haram Kıldıklarından Bazıları

Konu: Allah'ın Haram Kıldıklarından Bazıları

1- Rasulullah (s.a.v.) buyuruyor ki:

“Ben, (bir musibetten ötürü bir kimsenin) bağırıp çağırdığı veya siyah bir köpeğin bulunduğu eve girmem. (Musibetten dolayı ağlayan bir kadın Allah'ın emrine karşı gelmiş olur. Cinler de siyah köpek şekillerine girdiğinden siyah bir köpeğin eve sokulması tehlikelidir.)”[349]

2- Rasulullah (s.a.v.) buyuruyor ki:

2. Batıl Ve Günah Konuşmak

2. Batıl Ve Günah Konuşmak

Batıl konuşmak, bid'atler hakkında konuşmaktır. Günah söylemek ise, kendi fısk ve fesadını anlatmak ve başkalarına da anlattırmaktır. Şarabı ve fışkı anlatan hikayeler söylemektir. Yahut bir toplantıda münakaşa edip, birbirine galiz sözler söyleyenlerin, birbirlerini incitenlerin halleri­ni, sözlerini anlatmaktır. Yahut insanları güldürmek için kadın hikaye­leri anlatmaktır. Bunların hepsi günahtır. Birinci afet gibi değildir. Çün­kü dereceyi düşürür. Resûlüllah (Sallallahü aleyhi ve sellem) buyurdu ki:

data-ad-client="ca-pub-8844673487498982"
data-ad-slot="6052113740">

Son yorumlar