user warning: Expression #1 of ORDER BY clause is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'kund_hadis.s.timestamp' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by query: SELECT u.uid, u.name, MAX(s.timestamp) AS timestamp FROM termal_users u INNER JOIN termal_sessions s ON u.uid = s.uid WHERE s.timestamp >= 1642512423 AND s.uid > 0 GROUP BY u.uid, u.name ORDER BY s.timestamp DESC LIMIT 0, 10 in /home/khadis/domains/kuranvehadis.com/public_html/modules/user/user.module on line 819.

YEMİNİ BOZMAK

YEMİNİ BOZMAK

5790 - Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Kim bir şey hususunda yemin eder, sonra da hilafını daha hayırlı görürse, derhal kefâret vererek yemininden vazgeçsin ve yemin ettiği husustan daha hayırlı olanı yapsın."

Müslim, Eymân 12, (1650); Muvatta, Eymân 11, (2, 478); Tirmizî; Eymân 6; (1530).

5791 - Hz. Ebu Musa radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Ben, Allah'a yemin ederek söylüyorum: İnşaallah, herhangi bir şeye yemin edince, yeminimin aksini yapmayı daha hayırlı görecek olsam, yeminimi kefaretler, hayırlı gördüğüm şeyi yaparım."

Buhârî; Eymân 14; Müslim, Eyman 10, (1649); Ebu Dâvud, Eymân 17, (3276); Nesâi, Eymân 15, (7, 910), Sayd 33, (7, 206).

5792 - Hz. Aişe radıyallahu anhâ anlatıyor: "Hz. Ebu Bekr radıyallahu anh, aziz ve celil olan Rabbimiz yemin kefaretini indirinceye kadar yaptığı yeminlerinde hiç hânis olmadı. Ayet inince dedi ki: "Artık; bir yemin edip, sonra aksini yapmanın daha hayırlı olduğunu görecek olsam, (yeminim yerini bulsun diye direnmem) derhal daha hayırlı gördüğüm hususu yapar, yeminim için de kefâret öderim."

Buhari, Eymân 1.

Onunla barışmayacağıma yemin ettim

Sevgilim beni çok kırdı, çok canım yandı. Bende o öfkeyle kurana el basıp bi daha onunla barışmayacağıma yemin ettim. Fakat bunu yaptıktan sonra sinirlerimiz yatışınca ikimizde çok pişman olduk, yeminimiz bozuldu. Ne yapmam gerekir?

ALLAHIN PEYGAMBERİMİZİN(S.A.V) KURAN VE İSLAM üzerine yemin etim

bozmadım ama endişeleniyorum bozarsam ne yapmalıyım öğrenciyim lütfen cevap verin

RABB\'İME ETTİĞİM YEMİN.

Merhaba! Ben Allah Teâlâ\'ya sonsuza dek asla küfür etmeyeceğime dahir And içtim. (hala yeminim arkasındayım) Benim sorunum şu; Ben istemeden kötü bir söz(küfür içeren) söyledim. Amacım küfür etmek değildi, sinirle veya küfür etmiş olmak için de söylemedim. Azımdan kaçtı. \'\'Eskiden beri arada dediğimiz ritmik bir küfür içeren sözdü\'\'. Yeminim bozulmuşmudur? Defalarca aff diledim. O an hemen tövbe ettim içimden, azımdan kaçtı diye. Yinede kefaret ödemem gerekirmi? Ben Kendime güveniyorum. Yeminimin geçerli OLMASINI istiyorum. Sizce Yeminim bozulmuşmudur? Yada Rabb\'im bir şans verir mi?

Ben annenin baba min olusune

Ben annenin baba min olusune yemin ettim 3 gün oruç tutsak olurmu????

vallahi billahi yemin ederim dedim onu bozmak istiyorum ne yapma

vallahi billahi yemin ederim dedim onu bozmak istiyorum ne yapmalıyım 3 gün oruç tutsam olurmu veya başka bişey

yemin

bir arkadasım vallahi billahi tillahi diye yemin etti bu geçerli bir yemin midir tallahi diye mi yemin etmesi mi gerekiyordu ? LÜTFEN yardımcı olur musunuz benim için çok önemli nedeninide acıklayacağım sizlere teşekkür ederim

yemin

yakin bir dostum haksiz yere paramiza el koydu ve vermemek icin cok israrli, bende yemin ettim ona zarar verecegime. Daha hayirli oldugu icin yeminimden vazgectim. Simdi benim keffaret odemem sartmidir. Saten buyuk bir miktarda param kaspedildi. Eger keffareti odemem sart ise. Nasil odemem lazim.

evlilik

ben birini çok sevmiştim sevgiliydik daha sonra ayrıldık ben ona kavuşamayacağımı bilsem bile ondan başka hiçkimseyle evlenmek istemiyorum diye yemin ettim allah ondan başka kimseyle evlenmeyi nasip etmesin bana dedim.ama artık o kişiyi sevmiyorum ve başka bi kişilyle evlenmek istiyorum.o lafım yüzünden birdaha evlenebilir miyim bilmiyorum ne yapmam gerekiyor.yardımcı olunuz..

ben bidaha oyle bırsey

ben bidaha oyle bırsey yapmıyacam dıye yemın ettım ama sonra aynı seyı ust uste yaptım ogrencıyım 10 kısıyı doyurmayıp 3 gun oruc tutsam yerıne yemınımı tutamayıp aynı seyı yaptgm ıcın kabul olurmu ? cunku yemın ınsanı bogar derler

çok büyük konuştum söz verdim ve tutamadım

bidaha hiç birşekilde msj atmıyacağım diye söz verdim ama zor bi anımda msj attı cevap verdim tutamadım kendimi

CVP:çok büyük konuştum söz verdim ve tutamadım

Nasıl söz verdiğiniz? Vallahi, Tellahi gibi yemin sözcükleri kullandınız mı?

bende aynı şekillde yemin

bende aynı şekillde yemin ettim vallhi billahi dedim ne yapmalıyım

yemin

keffaret borcu olan üç gün oruç tutumayı ramazandaki kaza oruçalarımızla beraber tutsak olur mu

kuran carpsin dedim

Arkadaslar kuran çarpsın diyerek yemin ettim sinirli animda esime seni oldurecegim diye ama vurmadim vurmakta istemiyorum ne yapmam gerekiyor yeminimi yerine getirmem icin kefateti nedir :(

CVP:kuran carpsin dedim

öldürmek çok daha büyük günah.. çarpmaz merak etme

bir daha yaparsam allahım beni müslümanlıktan atın dedim

bir arkadasım bana o şeyin haram oldugunu soylemişti her onu yaparsan muslumanlıktan bile atılırsın falan demişti bende ona uyup allahım lütfen müslümanlıktan atmayın bir daha yaparsam atarsınız dedim sonradan ögrendim o normal bir şeymiş ve şu anda yapmam gerekiyo napmalıyım nolur yardımcı olun çok büyük bğir yemin ettim

Annemin üzerine yemin ettim ve yemini bozdum :(

Annemin üzerine yemin ettim ve yeminimi bozdum ne yapmalıyım çok korkuyorum.

Allah dan başkası adına yemin

Allah dan başkası adına yemin etmek küçük şirktir önce dininizi öğrenmenizi tavsiye ediyorum

en büyük yemin

ben çok büyük bir yemin söyledim bozmadım ama bozmak istiyorum ne yapabilirim 3 gün oruç yeter mi ama gerçekten çok büyük yemin kurana el bastım vallahi billahi tallahi dedim ne yapabilirim bir cevap lütfen

Dİn Üzerine Ymein

Bakın BEn İdn Üzerine Yemin ETTim ama bozdumm ne yaopcam din üzerine yemin ederimki dedimm ve bozdumm ne yapcam lütfen

Yemin etti

Sevgilim annesi babasının üstüne benimle barışmamak için yemin etti :( onu nasıl yemininden vazgeçircem :(

ne yapıcam çok korkuyorum

Benn daha öncesinde yaptğım bir iş için kuran nimet çarpsın ki yapmadım dedim .Daha sonrada yemini ettikden sonra hiç yapmadım nasıl tövbe edicem napıcamm çok korkuyorumm bana yardım edin ?

Benn daha öncesinde yaptğım bir iş için kuran nimet çarpsın ki y

Benn daha öncesinde yaptğım bir iş için kuran nimet çarpsın ki yapmadım dedim .Daha sonrada yemini ettikden sonra hiç yapmadım nasıl tövbe edicem napıcamm çok korkuyorumm bana yardım edin ?

CVP:ne yapıcam çok korkuyorum

bile bile yemin kişiyi küfre kadar götürebilir. o yüzden dikkatli olmak lazım..

http://www.fetvalar.com/sorularla-cevabi-976.html

yukarıya bakabilirsiniz

iddaa oynamıcağıma dair ekmeğe basarak yemin ettim.

bir daha iddaa oynamıcağıma dair ekmeğin üstüne yemin ettim ama kendimi tutamadım oynadım ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun

yemin

iyi günler. ben ölmüş babamın üzerine yemin ettim.kimseye aracımı vermeyecem diye.şimdi kıramayacağım birisi bende arabamı istedi.ne yapmam gerek. yeminimi bozsam ne olur.ne yapmam gerekir. beni bilgilendirirseniz sevinirim.

farkında olmadan bozdum

ben bir daha bir namaz vakti bile cünup gezmeyeceğim dedim. yani ezan okunduğunda cünup olmamam gerekiyordu. emin değilim ama galiba ezan bittikten sonra gusül aldım. saati görmemiştim farkında değildim. tövbeler ettim. sizce kefaret ödemem gerekiyor mu.

Lütfen cevaplayin :( Cok

Lütfen cevaplayin :( Cok üzülüyorum. sevgilime kizdim ve o beni arayip soruyuncaya dek cehenneme gireyim ki annem kardesim ölsünkü sana yemin olsun ki Allah´im aramayacagim yazmayacagim dedim. O da beni arayip sormuyor. Bu gidisle ayrilacagiz. Siz ce ne yapmaliyim?

CVP:Lütfen cevaplayin :( Cok

başkasına aratın. aracı koyun :)

içimden yemin

Diyelim ben bir şey için bir hafta boyunca yapmayacağıma içimden kendi kendime yemin ettim ama o hafta içinde yapmak istedim diyelim eğer bozarsam birşey olurmu çünkü içimdendedim ve günah olmayan birşeydi.

sigara içmiceme dahir yemin ettim

ARKADAŞLAR ARASINDA SİGARA İLE İLGİLİ KONUŞURKEN BİR ARKADAŞIM YEMİN ET BİDAHA İÇME ŞU SİGARAYI DEDİ TMM YEMİNEDERİM BİRDAHA AZIMA SÜRMİCEM DEDİM NE YAPMALIYIM

sigara

s.a
yemin ederim demekle yemin olmuyor

aynen vallahi billahi tillahi

aynen vallahi billahi tillahi demeden yemin etmek boşa etmek demektir

Bir olayda Haberim olmadan

Bir olayda Haberim olmadan yemin etirdiler bana ve olayi yeminden sonra ogrendim e cok agir bi olay tutamiorum biriyle paylasmam lazimmm yeminimi bozsam napmam lazim ???

sevgilimi cok seviyorum ona

sevgilimi cok seviyorum ona yalan soyledim ve yemin ettim. daha once biriyle cıkmıstım fakat kimseyle cıkmadım dedim biriyle konustugumu ama sevgili gibi olmadıgımızı söyledim gelişi guzel anlattım sevmemiştim ve yemin ettim. ona herseyi acıkca anlatmadgım icin huzursuzum ve yalan soyledim yemin ettim. bu durum vicdanımı sızlatıyor. sevgilm eger soyledıklerinde yalan varsa obur dunyada ıkı elim yakanda olucak dedi. ne yapıcam bılmiyorum. ilk zamanlar bahsetmek ıstemedgım ıcın gelişi guzel anlattım ama benden ayrıntı ıstedgi için soyledgım hersey dogru dedım ve yeminler ettim. yemin ettgim için bıdaha dogruyu soyleyemedım. soylersem benden ayrılır ama ben onsuz olamam napıcagımı bılmıyorum yardım edın bana lutfen. evlenırsek bıle yalan soyluyosan mutlu olmayalım dedı bana. yardım edın lutfen

CVP:sevgilimi cok seviyorum ona

Olan olmuş. dikkat ediniz. Allah yardımcınız olsun

Yeminimi nasıl bozabilirim

Anneme sigara içmiyeceğime dair kurana el basarak yemın ettım yemınımı nasıl bozablirim

Annemin üstüne yemin ettim

Annemin üstüne yemin ettim nasıl kurtulabilirim

kurana el bastım

benim ablam lise bitene kadar erkek arkadaşım olmaması için ailemin ölüsü üzerine kurana el bastırarak yemin ettirdi kefaret için 10 kişiyi sabah akşam doyuramayabilirm çünkü öğrenciyim oruç tutmayada zamanım yok bunları mutlaka yapıcam ama üzerinden belli bir zaman geçse sorun olurmu?

yemin

esim çok kıskanctı asırı derecede yeni evliyimm esime dıs kapıdan senden habersiz çıkarsam allah bana çocuk vermesin dedim ve anemin evine küs gittim o bn gittikten sonra haberi oldu cok pişmanım çocgum olmayacak diye çokk üzülüyorumm bana akıl verin

CVP:yemin

sizinki dua olmuş.. Kabul olmamaş olması için dua ediniz...

arkadaşım benimle bir daha konuşmayacağına dair yemin

arkadaşım benimle bir daha konuşamayacağına dair yamin etti ve yemin ettircek duruma getirdiğim için çok pişmanım ve ne yapacagımı bilmiyorum kafam tam 1 yıldır çok karışık kafamı toparlayamıyorum lütfen yardım sanki sanki kafamın içinde bir şey pişman bir şey üzgün ama düşüne düşüne halim kalmadı sağlıklı düşünecek lütfen lütfen yardım ??????

YEMİNİM HAKKINDA BİLGİ EDİNMEK İSTİYORUM

BEN YEMİN EDERİM BİR DAHA HİÇ ŞUNU YAPMICAM DİYE YEMİN ETTİM AMA 15-20 DEFA DIR BOZUYORUM NE OLACAK

yemini bozmak

Kefaret verecen Yemin kefareti için zekat alması caiz olan on fakire bütün bedenini örtecek kadar bir kat çamaşır verilir yahut aç olan on fakire bir gün iki defa yemek verilir on fakire bir defa bir fıtra miktarı buğday un da verilebilir yahut bu değerde kumaş havlu mendil çorap et pirinç terlik ayakkab ilaç veya uygun bir din kitabı veya altın vermek de caiz olur bunları yapamayan fakir peş peşe yani aralıksız 3 gün oruç tutar.

yemin

Selamün Aleyküm BEN YEMİN EDERİM BİR DAHA ŞUNU HİÇ YAPMICAM DİYE YEMİN ETTİM AMA 15-20 DEFADIR YAPMAK ZORUNDA KALIYORUM VE YAPIYORUM BENİM HALİM NE OLACAK
*************LÜTFEN ANLATIN?????????????

annem yemin etti

sigara içerken annem yakaladı ve bidaha içersen ölümü gör dedi. dayanamıyorum içersem gerçek olur mu?

ANNEM SİGARA İÇTİĞİMİ ÖĞRENDİ

ANNEM SİGARA İÇTİĞİMİ ÖĞRENDİ VE BİDAHA İÇERSEN ÖLÜMÜ GÖR DEDİ NE YAPMALIYIM ?? SİGARA İÇESİM GELİYO DAYANAMIYORM.İÇERSEM BİRŞEY OLUR MU? TAMAM BİRDAHA İÇMEM DEMİŞTM. NE YAPMALIYIM ????

erkek arkadaşım kuranın

erkek arkadaşım kuranın üzerine elini basarak bana birdaha asla yalan soylemeyecegıne allahın,peygamberin ve cehennmde yanmanın üzerine yemin ettı bunun keffaretini yapbilir mi?????

allahin uzerine yeminimi bozdum

sigara icerken yakalandim ve babam allahin uzerine yemin etirdi sigara icmiyecegim diye ve icdim simdi napmaliyim kendimi afetdirmek icin?:(

Sigara İçiyordum çok büyük yemin ettim

Arkadaşlar ben sigara içiyordum ve anneme yakalandım annem bana yemin ettirdi yeminimde şuydu annem babam ölsünki sigara içimiycem dedim ve dayanamıyorum ne yapmalıyım eğer sigara içersem anneme babama bir şey olurmu

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimleme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Son yorumlar